sobota, 26 marca 2016

"JUTRO 3. W OBJĘCIACH CHŁODU" JOHN MARSDEN [RECENZJA]


TYTUŁ: JUTRO 3. W OBJĘCIACH CHŁODU
SERIA: JUTRO 
AUTOR: JOHN MARSDEN 
WYDAWNICTWO: ZNAK 
TŁUMACZENIE: ANNA GRALAK 
MOJA OCENA: 8/10

Kolejna część z serii Jutro zabiera nas do swojego świata, ukazując brutalną, wojenną rzeczywistość. John Marsden potrafi zaskoczyć czytelnika i sprawić, że książka na długo zostaje w pamięci. 


Im więcej czytam książek z jednej serii, tym mniej mogę o nich opowiedzieć, aby nie zdradzić ważnych dla kolejnych części wątków. Zauważyłam, że pierwsze trzy tomy cyklu charakteryzują się powoli rozwijającą się akcją, która pod koniec gna w błyskawicznym tempie. Przez to, sięgając po kolejne tomy, wiemy, że do rozwoju akcji będziemy musieli poczekać. Nie przeszkadza to jednak w zagłębianiu się w świecie wojny, gdzie nie ma miejsca na litość, a walka o śmierć i życie toczy się w najlepsze.

John Marsden jest mistrzem zaskakujących i mocnych zakończeń, które pozostają z nami na dłużej. Nie spodziewałam się takiego obrotu spraw, co nie pozwoliło mi nawet na chwilę odłożyć książki. 

Bohaterowie są w stanie poświęcić wszystko, aby ratować swoich przyjaciół i jest to doskonale pokazane w trzeciej części. W tej książce finałowa akcja również niesamowicie zaskakuje i jest to, według mnie, najlepsza spośród tych trzech, o których czytałam. 

Narracja pierwszoosobowa, prowadzona z perspektywy Ellie, jest łatwa i przyjemna w odbiorze. Książę, ze względu na jej niewielką ilość stron oraz lekkość, można zabrać ze sobą wszędzie. 

Jutro 3. W objęciach chłodu przypadła mi do gustu, jednak nie było to nic oszałamiającego.

1 komentarz:

  1. Fajnie, że podobała ci się ta część. Mi niestety nie podoba się cała ta seria dałam radę tylko do drugiego tomu. Chociaż chciałbym wiedzieć jak to się zakończy. :P
    Buziaki :*
    Fantastic books

    OdpowiedzUsuń