sobota, 16 stycznia 2016

"JUTRO" JOHN MARSDEN [RECENZJA]
TYTUŁ: JUTRO NIE MA JUŻ ŻADNYCH ZASAD 

SERIA: JUTRO
AUTOR: JOHN MARSDEN
WYDAWNICTWO: ZNAK
TŁUMACZENIE: ANNA GRALAK
MOJA OCENA: 8/10


Wyobraź sobie dzień, w którym cały twój świat lega w gruzach. Tracisz wszystkich, których kochasz. Nie masz pojęcia co się wydarzyło, podczas zaledwie kilku dni twojej nieobecności, ale wiesz, że nic nie będzie już takie samo.Siedmioro przyjaciół stara się odnaleźć w niebezpiecznej rzeczywistości i odkryć co wydarzyło się w ich miasteczku. Każdy dzień niesie ze sobą nowe niebezpieczeństwo. Czy ich przyjaźń przetrwa okrutną próbę, jaką zgotowało im życie?

Po przeczytaniu wielu pozytywnych recenzji serii Jutro postanowiłam, mimo średnio zachęcającego opisu na okładce, sięgnąć po książkę. Mogłoby się zdawać, że powieść napisana wiele lat temu, będzie przedstawiać rzeczywistość zupełnie różną od dotychczasowej. Tym czasem John Marsden stworzył fabułę ponadczasową.

Autor powieści wykreował niezwykle realnych bohaterów. Nastolatkowie nie posiadają nadludzko rozwiniętych umiejętności, a każdy z nich popełnia błędy, co pokazuje, że nikt nie jest idealny. Bohaterowie wykazują się odwagą i walecznością. W wielu chwilach myślą i działają jak dorośli, ale nie brakuje im młodzieńczej energii i miłości, która potrafi rozkwitnąć nawet w najtrudniejszym okresie ich życia.

Jutro to pouczająca książka pełna zaskakujących i nieoczekiwanych zdarzeń, napisana prostym językiem. Idealna dla młodzieży i dorosłych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz