sobota, 12 marca 2016

JUTRO 2. W PUŁAPCE NOCY [RECENZJA]
TYTUŁ: JUTRO 2. W PUŁAPCE NOCY
SERIA: JUTRO
AUTOR: JOHN MARSDEN 
WYDAWNICTWO: ZNAK
TŁUMACZENIE: ANNA GRALAK 
MOJA OCENA: 8/10 Druga część bestselerowej serii Jutro po raz kolejny zabiera nas do świata pełnego wojny i walki i przeżycie. Bohaterowie pokazują nam swoją historię, która urzeka i chwyta za serce oraz zmusza do sięgnięcia po kolejne tomy. 


Szóstka przyjaciół stara się za wszelką cenę odnaleźć pozostałych członków grupy, a przede wszystkim przeżyć. Przed nimi walka o wolność, rodzinę, miłość i samych siebie. 

John Marsden po raz kolejny pokazuje nam wartość przyjaźni i miłości młodych ludzi oraz uczy, że wygrana zależy od każdego z osobna. Bohaterowie pokonują swoje lęki i walczą ze sobą każdego dnia. Postaci wzbudzają sympatię czytelnika swoimi działaniami oraz zachowaniem. John Marsden stworzył niezwykle realnych bohaterów, mających te same potrzeby jak współczesna młodzież.

Książka jest napisana prostym językiem, przez co jest łatwa w odbiorze. Nadaje się dla nastoletnich, jaki i dorosłych czytelników. Narracja pierwszoosobowa pomaga nam utożsamić się z główną bohaterką i poznać jej myśli oraz uczucia. Szóstka przyjaciół odznacza się szczególną odpowiedzialnością i niezwykle dorosłym sposobem myślenia, co zapewnia im przetrwanie. 

Zachęcam do przeczytania całej serii Jutro, gdyż jest to cykl warty uwagi. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz