poniedziałek, 5 października 2015

"ZBUNTOWANI" C. J. DAUGHERTY


TYTUŁ: ZBUNTOWANI 
AUTOR: C. J. DAUGHERTY 
WYDAWNICTWO: WYDAWNICTWO OTWARTE 
TŁUMACZENIE: MAŁGORZATA HESKO-KOŁODZIŃSKA 
MOJA OCENA: 7/10 

Zakochana w pierwszych trzech częściach serii "Wybrani" postanowiłam sięgnąć po kolejną. Nie mogłam się doczekać poznania dalszych losów Allie Sheridan.

Dziewczyna przez kilka ostatnich miesięcy uciekała przed Nathanielem, ale zrozumiała, że nie ma miejsca, w którym będzie w pełni bezpieczna. Postanowiła wrócić do szkoły. Jednak po ostatnim ataku Nathaniela na Akademię nic nie jest takie samo. Szkolne korytarze są czarne od nowych strażników, a nerwowa atmosfera wydaje się wręcz namacalna. Tajne i tajniejsze zebrania Nocnej Szkoły są na porządku dziennym. Wszystko to, aby dowiedzieć się kto jest szpiegiem Nathaniela. I w końcu prawda wychodzi na jaw. Jedyną szansą Allie na zakończenie trwającej wojny jest wyjazd na rokowania. Niestety, nie wszyscy wrócą z nich cali.Zatrzymam się przez chwilę nad postacią Nathaniela. Mężczyzna jest dla mnie wielką zagadka już od pierwszego tomu. Jego możliwości są jednocześnie imponujące i przerażające. W czwartej części poznałam jego zupełnie inną twarz, co tylko zwiększyło mój respekt co do jego postaci. Pani Daugherty wykreowała niesamowitych bohaterów, po których nie wiemy czego można się spodziewać. 

Od czwartej części kultowej serii oczekiwałam czegoś więcej. Pierwsze kilkadziesiąt stron książki zdawały się ciągnąć w nieskończoność. Liczyłam na więcej akcji w związku z rokowaniami, o których mowa była od pierwszych rozdziałów. 

Nie mogę jednak powiedzieć, że się rozczarowałam. Wejście po raz kolejny w niezwykłą rzeczywistość stworzoną przez C. J. Daugherty, której jestem wielką fanką, była dla mnie niczym powiew świeżości. Książka została utrzymana w stylu trzech poprzednich części i momentami chwyta za serce. Uczy, że pomimo przeżytych tragedii musimy skupić się na teraźniejszości.

Książkę z całego serca polecam fanom twórczości C. J. Daugherty , którzy pragną poznać dalsze losy Allie Sheridan jak i dowiedzieć się kto jest szpiegiem Nathaniela. 

3 komentarze:

 1. Zaciekawiłaś mnie!

  Zapraszam na nowy post! Jeśli Ci się spodoba będzie mi bardzo miło, jeśli skomentujesz i zaobserwujesz mój blog. :)
  >> ALEXANDRAK-BLOG.BLOGSPOT.COM <<
  OdpowiedzUsuń
 2. Moja koleżanka czytała, w sumie to nadal czyta..
  Jest od tego uzależniona, może też się za to wezmę!

  Zapraszam
  http://aaleksm.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytałam tego, ale zachęciłaś mnie :)
  Świetny blog!
  Jesteś zainteresowana wspólną obserwacją?
  Jeśli tak to zapraszam do mnie :)
  Pozdrawiam

  http://ellane-style.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń