poniedziałek, 19 października 2015

"ELITA ZABÓJCÓW" LEE CHILD

TYTUŁ: ELITA ZABÓJCÓW 
AUTOR: LEE CHILD
WYDAWNICTWO: ALBATROS 
TŁUMACZENIE: ZBIGNIEW KOŚCIUK
MOJA OCENA: 4/10Jack Rachel wiódł specyficzne życie. Nie miał domu, nie miał pieniędzy, nie miał telefonu. Jedyną jego własnością było ubranie, które nosił, szczoteczka do zębów i karta kredytowa. Jako były major żandarmerii Armii Stanów Zjednoczonych, kierował się zasadą: "Nigdy nie snuj planów". Jego życie było bardziej przygnębiające niż ciekawe, aż do dnia, w którym na jego konto wpłynęły pieniądze. 1030 dolarów. Ktoś potrzebował jego pomocy. Pilnie.


Lee Child jest autorem wielu powieści kryminalnych, między innymi właśnie "Elity zabójców". Po tak znanym pisarzu oczekiwałam znacznie więcej. Dialogi między bohaterami prowadzone są nieskładnie, przez co czytelnik gubi się w ogromnej ilości informacji. Kolejnym rozczarowaniem okazała się monotonna fabuła, która wręcz odpycha od książki.

"Elita zabójców" nie spełniła moich oczekiwań, które nie były wygórowane. Powieść czytało mi się bardzo wolno i kilka razy zastanawiałam się nad odłożeniem książki bez poznania zakończenia.

"Elitę zabójców" polecam fanom Jacka Reachera, którzy mają stu procentową pewność, że nie zawiodą się na kolejnym tomie jego przygód.

2 komentarze: