poniedziałek, 12 października 2015

"ŚMIERTELNE KŁAMSTWA" LAURIE FARIA STOLARZ

RECENZJA PIERWSZEJ CZĘŚCI

TYTUŁ: ŚMIERTELNE KŁAMSTWA
SERIA: DOTYK
AUTOR: LAURIE FARIA STOLARZ
WYDAWNICTWO: NASZA KSIĘGARNIA
MOJA OCENA: 8/10

Osoby, które zapoznały się z moją recenzją pierwszej części książki, wiedzą jak bardzo pokochałam tę serię. Nie zwlekałam więc długo z przeczytaniem drugiego tomu.


Camelia wydaje się być bezpieczna, po tym jak jej były chłopak - Matt - dostał zakaz zbliżania się do niej. Po długiej nieobecności do miasta wraca Ben. Camelia wierzy, że między nimi znowu będzie jak dawniej. Chce przebywać w towarzystwie chłopaka, ale zauważa jego dziwne zachowanie. Ben coraz bardziej się od niej oddala. Nie ma go, kiedy jest najbardziej potrzebny. Koszmar Camelii powraca. Dziewczyna odkrywa swoją niezwykłą a jednocześnie przerażającą umiejętność, która być może ocali jej życie.

Druga część książki posiada wartką akcję i nieprzewidywalne zakończenie. Laurie Faria Stolarz wspaniale utrzymała napięcie, do ostatnich kart powieści. Jestem zakochana w prostym stylu, w  jakim została napisana ta książka. Kolejnym plusem jest niewielka ilość wątków pobocznych, które odwracają uwagę czytelnika od głównej akcji.
Okładka książki urzekła mnie swoim pięknem i tajemniczością. Pozytywnym zaskoczeniem był dla mnie motyw wpisów w pamiętniku. Dają wiele do myślenia, a przede wszystkim napędzają, i tak już szybką akcję.

Jedyną wadą książki jest uboga charakterystyka postaci. Podobnie jak w pierwszej części serii Dotyk, autorka większa uwagę skupiła na ubiorze bohaterów, zamiast dokładnie opisać ich twarze.
Jestem osobą, która czyta wiele książek, dlatego ważna informacja o wyglądzie bohatera rzucona gdzieś pomiędzy dialogami szybko ucieka mi z pamięci. Trudno mi więc było wyobrazić sobie postacie stworzone przez autorkę, a w szczególności Bena.

Pomimo tej sporej wady, książka jak najbardziej mi się spodobała. Polecam ją każdemu czytelnikowi powieści Pani Stolarz, jak i osobom, które nigdy nie spotkały się z twórczością tej autorki.
Jeżeli szukasz lekkiej młodzieżowej powieści z dreszczykiem, ta książka jest właśnie dla Ciebie. Wejdź w niezwykły świat Camelii i poznaj otaczające ją Śmiertelne Kłamstwa.

3 komentarze:

 1. nie czytałam ale wydaje się ciekawa
  obserwujemy?
  http://paolciapolcia16.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. fajna recenzja
  obserwujemy?
  http://werciakwercik.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja wolę oglądać filmy, niż czytać książki. ;) :*
  roxannee-blog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń