sobota, 21 listopada 2015

"ALICJA KRÓLOWA ZOMBI" GENA SHOWALTER [RECENZJA]TYTUŁ: Alicja królowa zombi 
AUTOR: Gena Showalter
WYDAWNICTWO: Mira/Harlequin
TŁUMACZENIE: Jan Kabat
MOJA OCENA: 10/10
"Alicja królowa zombi" to finałowy tom "Kronik białego królika". Sięgając po tę książkę nie mogłam się doczekać zakończenia, ponieważ pragnęłam poznać odpowiedzi na dziesiątki pytań kłębiących się w mojej głowie. Wiedziałam, że zakocham się w tym tomie, jednak nie podejrzewałam, że okaże się on tak wybitny!


Ali ma dość działań Animy. Ich ciągłych kłamstw i niekończących się eksperymentów. Jak się jednak okazuje, ludzie potrafią być znacznie okrutniejsi od zombi. Jakie decyzje będzie musiała podjąć Ali? Czy będzie mogła zaufać osobie, która uchodzi za mordercę? Jaką prawdę ukrywała przed nią najbliższa rodzina? 

Jedną z wielu zalet całej serii są dokładnie opisami bohaterowie. W powieści występuje wiele imion, jednak nie pogubiłam się ani razu czytając dialogi, co uważam za duży plus trylogii. Mimo szybkiej akcji i ciągłego niebezpieczeństwa, jakie grozi bohaterom, wątek miłosny nie został zepchnięty na bok. Wręcz przeciwnie. Uczucie Ali i Cole'a osiąga w tym tomie swoje apogeum. 

"Alicja królowa zombi" pokazuje, że nie wszystko jest takie jak nam się wydaje, a każdy spośród kręgu zaufanych może się okazać zdrajcą. 

Jak przystało na finałowy tom, akcja końcowa zapiera dech w piersiach, a książka na długo zostaje w pamięci. Powieść wywołuje skrajne emocje, a momentami naprawdę wzrusza. Gena Showalter po raz kolejny pokazała na co ją stać. 

Jestem absolutnie zakochana w całej serii "Kronik białego królika". Nie potrafię wybrać najlepszego tomu, bo każdy jest niesamowity. Gorąco polecam! 

1 komentarz:

  1. Super recenzja!!! Ja tak samo nie mogę się zdecydować co do najlepszego tomu. Cała seria jest cudowna!!! Pozdrawiam gorąco! :)

    OdpowiedzUsuń